איך להרחיב את מעגל החברים שלי

                  איך לגרום לאנשים שיחבבו אותכם ?

עבור הרבה אנשים פגישה עם אנשים חדשים יכולה להיות מלחיצה, בעיקר שמדובר בפגישות שהם חשובות מאוד. אז איך עושים רושם טוב? איך יוצרים שיחה זורמת? איך בוחנים אנשים שאנו לא בוטחים וסומכים עליהם?
לפניכם כמה טיפים שיכולים להועיל ולעזור:
1- להיות מקובל ולא שיפוטי, נסו להבין את מחשבותיו ודעותיו של האדם העומד מולכם מבלי לשפוט אותו.
הבחינו בדרכים, הרצונות, החלומות והשאיפות שלו.
2- אדם שמדבר שטויות ועושה רושם של אדם לא חכם ומדבר רק על עצמו ועל הנושאים האהובים עליו או על חוויות שעבר בחייו – יש להתאפק מלהעיר לו , ולמרות חוסר העניין יש לסיים את המפגש או השיחה בצורה דיפלומטית ויפה.
3- יש להשאיר את האגו בצד ולרובנו קשה להתאפק ולהעיר לאדם שמבצע טעות מסוימת וזה אחד הדברים שהורסים את הרושם.   רצוי להתאפק ולא להגיב כאשר אדם מביע דעתו שסותרת אותכם ואת ראיית עולמכם השונה משלו, ומתחילה פה לפעול מערכת של ברח או "להילחם" בזמן שיש קונפליקטים.
4- כולם אוהבים אנשים שיודעים להקשיב, אך זה לא אומר שאתם צריכים לסתום את הפה.   נסו לחשוב אילו רעיונות או מחשבות שהוא העלה והינם מרתקים אותכם והעמיקו את השיחה בנושא זה.   בנוסף הוסיפו סיפור או דבר שעולה בראשכם שיכול לעניין את הצד השני, זה יכול להיות גם בדיחה מצחיקה או להראות לו סרטון מצחיק כדומה.
5- אל תשוויצו ואל תבטיחו דברים שאתם לא יכולים לעמוד בהם , הימנעו מלהגיד על עצמכם אני ואני..  אנשים אוהבים יותר מעשים ולא דיבורים.
6- פרגנו על חיוך או לבוש או משהו חיובי שנראה לכם כמו- ג'נטלמניות, כבוד מהצד השני, או כל דבר נוסף שמוצא חן בעיניכם.
7- שאלו בנושאים מאתגרים – לאף אחד אין חיים קלים וזה לא משנה אם האדם עני או עשיר או זקן או צעיר.    כולנו מתמודדים עם אתגרים ובעיות וכולנו אוהבים לדבר על כך.    אבל אל תשפכו את כל הצרות במכה אחת כי זה מבהיל ומבריח את הצד השני.  את השאלות הטובות ביותר מומלץ לשאול בזמן השיחה בנושא אתגרים- לשאול על איזה אתגר הצלחת להתגבר בחייך בתחום המיקצועי?
אפשר גם לבקש עצות להתמודדות עם מצבים דומים בחיינו שלנו, מחקרים מראים שבקשת עצה עושה רושם חיובי על אנשים.
8- כדי שאדם יחבב אותכם הרגישו רגועים, חייכנים ושאנשים ירגישו רגועים לידכם ויהיה להם נוח לצידכם.
שהמילים בהם אתם משתמשים יהיו חיוביות ולא שיפוטיות וכמובן גם לשפת הגוף ישנה השפעה רבה – אל תשלבו ידיים בזמן השיחה , תמיד דברו עם חיוך , שימרו על כפות הידיים למעלה והשתמשו בהן בדיבור ואל תכניסו ידיים לכיסים , לא להרים גבות בזמן השיחה זה יכול להלחיץ את האדם שמולכם.
9- היו אתם וכפי שאתם , מבלי לעשות רושם אחר וללא מסכות.
10- אל תלכו לפגישה כאשר אתם מתוחים , עייפים, ומוטרדים מאוד – תעשו הרפיה לפני הפגישה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.