הצלחה בזוגיות

אם אתם נמצאים במצב של זוגיות במשבר ואתם רוצים להגיע לתובנות ולמציאות חדשה עליכם ללמוד חשיבה חדשה, גישות חדשות ופתרונות חדשים.

לפניכם כמה טיפים מועילים:

א- להתגבר. יצירת זוגיות טובה ומרוויחה היא לא עסק של ילדים והיא עסק של בוגרים ומסתיימת בבגרות נפשית של בני הזוג ולהפסיק להתנהג כמו ילדים וכמובן בלי משחקי אגו ביניכם.

ב- קפריזות, הפכפכות, אימפולסיביות, קושי בדחיית סיפוקים, קושי לקבל תסכולים והתסמינים הילדותיים האלה אופיינים וגורמים לזוגיות לקויה.  דברים עיקריים וחשובים שמשפיעים על הזוגיות הן פצעי ילדות, חינוך ושורשים שבאו מהבית וחינוך של ההורים, צלקות ולבבות שבורים הם גם חלק שתורמים לזוגיות במשבר אבל אסור שניתן להם להכתיב את מי שנהייה מכאן והלאה ולעתיד.

ג- המחשבות והמילים והמעשים שלכם חוזרים אליכם במוקדם ובמאוחר , והחיים יחזירו לנו בדיוק באותו המטבע. תמיד יש דרך אחרת ולכן תמיד יש סיכוי לתוצאות אחרות.

טיפים לדילמות שיש בזוגיות שלכם.

1- אין ליצור זוגיות שמבוססת על שיתוף בלי לוותר על הדברים החשובים לנו באופן אישי.
2- חשוב שזוגיות תהיה מבוססת על הדדיות ומבלי להיכנס להתחשבנויות.
3- רצוי להיכנס לדיאלוג זוגי בלי מריבות ולדון בכל מה שמפריע ומציק ולהגיע לתוצאות טובות ולהבנה ולפשרה.
4- הימנעו מלשפוט אחד את השני ולהעביר ביקורת אחד על השני כל הזמן.
5- יש ללמוד מטעויות ומפגיעות ולא לחזור עליהם וללמוד לסלוח אחד לשני.
6- אהבה אמיתית מבטיחה את מקומה במרכז היחסים.   כשיש אהבה גדולה הסיכוי להגיע לתובנות ולפשרות ולדיאלוג היא גדולה יותר.
7- אל תערבו בזמן ויכוח ומריבה את הילדים זה יכול להשפיע עליהם לרעה.     גלו בגרות ותפתרו את הבעיות לבד, ורצוי בבית קפה ובאווירה רגועה.  אם קשה לכם להגיע לתובנות אפשר לפנות לייעוץ זוגי.
8- אל תערבו חברים, משפחה, ושכנים בזמן משבר זוגי או מריבה כלשהי, הם לא ניטרליים ולא תמיד זה יכול להועיל לכם, ובדיוק בשביל זה ישנם אנשי מקצוע מנוסים.
9- אל תקללו, אל תפגעו ואל תאיימו זה רק יכול להשפיע לרעה על מערכת היחסים שלכם. אפשר גם לנהל שיחה באווירה רגועה ודיפלומטית ובצורה  מועילה לשניכם.
10- הסתכלו על מה שיש ולא תמיד על מה שאין, הסתכלו על החיובי ולא רק על השלילי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.