טיפול זוגי

אנשים שואפים להתאהב ולמצוא את בני הזוג האידיאליים וזאת בתקווה שהקשר ימשיך בתחושה של ביטחון, אושר ושלווה ושהקשר יוביל למיסוד לבניית קן משפחתי חם, וביסוד השאיפה קיימים תקוות ציפיות וחלומות רבים ויחד עם זאת עם הזמן נוצרים מתחים רבים, חילוקי דעות וקונפליקטים, ומשברים בשלבי החיים הנורמטיביים הן בעקבות חוסר תקשורת והן בעקבות ארועים בלתי צפויים, איבוד האינטימיות, איבוד התשוקה, שחיקה במערכת הזוגית , מאבקי כוחות, ומריבות בלתי פוסקות עקב נושאים רבים.
יותר ויותר זוגות מבוגרים ובעיקר צעירים מתקשים להסתדר ביחד ונוטים לריב בתדירות גבוהה וחושבים על גירושים ומאיימים לפתוח תיק גירושין ברבנות ומשפט זה נפלט בדרך כלל מתוך חיפזון. זוגות רבים מצויים במשבר התחלתי או ממושך ונימצאים במצב של חוסר אונים, סבל, ואומללות ואילו הם היו יודעים שיש טיפול זוגי שתפקידו למנוע גירושין ולטפל בשני בני הזוג.
אלה מבינכם שנימצאים במשבר זוגי עליכם לשאול את עצמכם " האם כדאי להתגרש?" ואילו תוצאות תשיגו מהגירושין, איפה אתם מפסידים, ומה אתם מרוויחים?  והאם כדאי לפרק את כל התא המשפחתי שהנזקים יהיו גדולים ולאחר מכן לא תהיה דרך חזרה. שאלו את עצמכם באיזה כיוון אתם בוחרים בחייכם. רבותיי תתעוררו יש טיפול זוגי עליכם לתת צ'אנס לקשר שלכם תמיד אפשר לשפר ולתקן מערכת יחסים לקויה אז למה להרוס מהר? תזכרו שלבנות קשר זה תמיד קשה אך להרוס קשר זה הרבה יותר קל. קחו אחריות על חייכם ועל חיי ילדיכם, טיפול זוגי וייעוץ זוגי אשר מטרתם היא לפתור לכם המון בעיות ולזהות את בעיותיכם ולגשר ביניכם ולהוביל אותכם לתובנות רבות ולהצגת דברים באופן שהתנהגותכם תשתפר ותגרום לכם להתחשב יותר אחד בשני. אתם תתפשרו יותר, והתקשורת ביניכם תהיה טובה יותר ותשקיעו יותר בזוגיות בכל המובנים כדי להגיע לקן משפחתי חם ואוהב ולפתוח דף חדש בחייכם. בטיפול זוגי מגיעים לרוב טעונים בנושאים רבים שלא העזתם לדבר עליהם ותפקידו של המטפל הוא להקשיב לכם ולזהות את כל בעיותיכם.
מותר לכם לשפוך את הכל, ואפילו לבכות ולהוציא את כל המטענים שישבו על ליבכם ולספר לו בכנות את כל מה שהציק ועדיין מציק לכם.
כחלק מתפקידיו של המטפל הזוגי עליו להיות נייטראלי ולייעץ לשני הצדדים ולא מתוך העדפה או בחירה של אחד מבני הזוג.
לעיתים לא שני בני הזוג מסכימים להגיע לטיפול זוגי אלא רק אחד מבני הזוג, וכאן ניתן לקבל מידע ומסרים רק באופן חלקי כאשר רק אחד מבני הזוג מגיע לטיפול, ורצוי שבהמשך שני בני הזוג יגיעו לפגישות עם המטפל הזוגי.
לעיתים שני בני הזוג מגיעים לפגישה אך לא תמיד שניהם משתפים פעולה ותפקידו של המטפל הזוגי להביא אותם למצב של שיתוף פעולה, אך לא בכפייה. 
מטפל זוגי טוב אשר טיפל היטב בשני בני הזוג הוא זה אשר יוצר יחסי אמון עם המטופלים, נוהג בסבלנות ומגיע לפתיחות ומבין את האינטרסים הגלויים והסמויים של הצדדים ומביא את בני הזוג לחיות בשלום ובאושר ויוצר ביניהם תקשורת בונה וגורם לשני הצדדים להרגיש מחויבות ואחריות וקירבה בין שני בני הזוג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.