בטבעת זו…

החתן עונד על האצבע המורה ביד ימין של הכלה את טבעת הנישואין תוך כדי אמירת המשפט: "הרי את מקודשת לי בטבעת זו כדת משה וישראל" וזה הרגע הכי מרגש..מזל טוב.

הטבעת מסמלת בתודעתינו כסמל יהודי וטבעת שבה במעמד החופה החתן מקדש את הכלה לאישה.
מנהג זה הוא ממנהג ישראל וענידת הטבעת בחופה יוצאת את הנישואין כהלכה ולמעשה היא יוצרת את היש והקיים במעמד של הסכמה סימלית בין החתן והכלה במעמד עדים.
החתן חייב מכספו האישי לקנות את הטבעת , טבעת הנישואין היא טבעת המורכבת מחומר אחד בלבד ולא מתערובת מתכות ועל הטבעת להיות מזהב צהוב או מזהב לבן או מכסף.

לטבעת הנישואין יש מטרה אחת והיא- הקידושין , ולכן על הטבעת להיות חלקה ועגולה מצידה הפנימי וללא אבני חן משובצות מצידה החיצוני.
על החתן לקנות את טבעת הנישואין ע"פ ההלכה ובליווי שני עדים שיעידו בפני רב, והרב מקדש כי הטבעת שולמה בכללותה ונקנתה מכספו של החתן בלבד.
בזמן החופה והקידושין המנהג והמסורת היהודית מצווה על החתן לקדש את הכלה ולענוד לה את הטבעת ולברך בברכה: "הרי את מקודשת לי בטבעת זו כדת משה וישראל".

לאחר החתונה אין מניעה הלכתית לשינוי מבנה הטבעת, כלומר הוספת אבני חן, הקטנתה או הגדלתה היות והטבעת המקורית סיימה את תפקידה- כלומר הקידושין.
טבעת נישואין מחברת בין השניים ומאחדת ביניהם מבחינה רוחנית וחיבור שבין נתינה לקבלה המסמלת גם קשר רב עוצמה ואיחוד בין השניים.
לאחר החופה הטבעת נענדת ביד שמאל מתוך אמונה של קשר בין הלב ל-"וריד האהבה" הקיים בטבעת.
אסור לתת לאדם אחר לענוד את טבעת הנישואין או לענוד אותה או למכור אותה.

כאשר הטבעת מופיעה בחלומות או באירועים שונים יש לכך פירושים רבים. אם חבר או חברה חלמו על קבלת הטבעת מבני זוגם בחלום הפירוש הוא שהם קשורים. ויש הטוענים שקבלת טבעת בחלום זה ברכה.
פנויים ופנויות שחולמים על טבעת על ידם או שקיבלו טבעת בחלום הדבר מבשר על מחסומים וקשיים בזוגיות או סגירת המזל. לעומת זאת צמיד על היד מבשר מבשר נישואים קרבים.

הסינים רואים בטבעת סמל לניצחיות ולדבר אחד שלם, לסמכות וכבוד והם מבחינים בין מצבה של הטבעת במשמעויות הנסתרות שלה לדוגמא: טבעת שלמה מסמלת הרמוניה ואיזון, ולעומתה טבעת סדוקה מסמלת ניתוק ופגיעות קשות ומשברים בזוגיות.       בקלפי הטארוט יש קלף שנקרא גלגל המזל שהוא מכיל בתוכו טבעת, כלומר: בטבעת יש גורל חיים, מרכז חיים, וזהו קלף שמייצג קשר גורלי בחייו של האדם.

המעגל השזור ביקום והאנרגיה הקיימת בו בתוך התבוננות אמיתית לגורל האדם ומעשיו בגילגול החיים.

  לאבני מזל [קוורצים] , תכשיטי קבלה, לזיווג, פריון, פרנסה, שמירה והגנה מעין הרע, נגד חסימות, קמעות לכל עניין בחיים, טיפולים להוצאת עין הרע, וחותמי שלמה ניתן לפנות לטלפון-  0528619838

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.