7 דרכים להתחתן עם האדם הנכון

* אחוז הגירושין עומד כיום על למעלה 50% ולכן יש להניח שאנשים עושים טעויות גדולות כשהם מחליטים עם מי הם רוצים לחלוק את שארית חייהם, בכדי שלא יהפכו לעוד נתון סטטיסטי ולכן כדאי להתייחס ברצינות לקובץ ההמלצות הבא:

1- כאשר אתם בוחרים באדם הלא נכון בתקווה שהוא ישתנה לאחר החתונה, וזוהי הטעות הקלאסית ולעולם אל תתחתנו עם ה"פוטנציאל" – אם אינכם מרוצים מהאדם כפי שהוא היום הוא לא ישתנה לאחר החתונה. כאשר מדובר באופי, היגיינה, רוחניות, כישורי תקשורת, ובהרגלים שונים תשאלו את עצמכם האם אתם מסוגלים לחיות עם כל הדברים שיש בבן או בת הזוג אשר הם מפריעים לכם או מציקים לכם.

2- כאשר אתם בוחרים באדם הלא נכון משום שאתם מתמקדים יותר ב"כימיה" שביניכם מאשר באישיות. הכימיה מציתה את הלהבות אך אישיות טובה שומרת על הגחלת. היזהרו מתסמונת של "אני מאוהב" ובדקו האם בדקתם לעומק את אישיותו של האדם השני? זיכרו שהאהבה דועכת עם הזמן ולבסוף האישיות מנצחת.

3- שאלו את עצמכם האם האדם השני הוא טוב לב? האם הוא אוהב לגרום הנאה לאחרים? האם הוא עוסק בהתנדבות כלשהי? האם הוא אוהב לעזור לאחרים? האם אפשר לסמוך על האדם הזה? האם הוא אדם אחראי? האם האדם הזה אוהב את עצמו? האם הוא נהנה מהחיים? והאם הוא יציב מבחינה ריגשית?

4- שאלו את עצמכם: האם אני רוצה להיות דומה לאדם הזה? האם אני רוצה לגדל איתו ילדים? האם אני רוצה שילדיי יהיו דומים לו או לה?

5- בדקו האם אתם בוחרים באדם הלא נכון משום שאינכם חולקים את אותן המטרות ואת אותם סידרי עדיפויות בחיים. וודאו האם יש כימיה והתאמה ביניכם, תחומי עניין משותפים, מטרת חיים משותפת, ציפיות תואמות בינכם, האם לאחר החתונה תצמחו ביחד או תתרחקו זה מזו, והאם ההגדרה האמיתית של "נפש תאומה" קיימת בכם? נפש תאומה היא בעצם אדם שיש לו מטרות תואמות ומסכימים ביניהם על הצורה בה הם מבינים את מטרת החיים ולכן חולקים את אותם סידרי עדיפויות ואת אותם הערכים ואותן המטרות.

6- בדקו האם בחרתם באדם הלא נכון משום שאתם ניכנסים לקשר אינטימי מהר מדי, קשר אינטימי מיידי גורם לבעיה והסחת דעתו של האדם, ומונע מלהתייחס לנושאים החשובים בקשר.

7- ראו אולי בחרתם באדם הלא נכון מפני שאין לכם קשר ריגשי עמוק? או אין התאמה אינטלקטואלית, או שאינכם מרגישים בטוחים מבחינה ריגשית? או שאינכם מניחים את כל הקלפים על השולחן? האם אתם בוחרים במערכת יחסים זו כדי לברוח מבעיות אישיות או מהבית או ממצוקה ומחסור בשמחת חיים? האם נכנסתם לקשר זה מתוך כפייה? או מחוסר ברירה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.