אין עבודה אין אהבה

בתקופה האחרונה כולנו מודעים למצב הכלכלי ולמקרי הפיטורים במקומות עבודה רבים. גם בשנה הקרובה תהיה שנה שבה אלפי זוגות ייאלצו להתמודד עם הלחץ הכלכלי וזאת בעיקבות הפיטורים. התפנית הזו משפיע לרעה על על חיי הזוגיות וגם משפיעה לרעה על הילדים. גבר שפוטר מעבודתו מרגיש חוסר תיסכול, ריגשי אשם והוא מרגיש לא גברי ונושא עימו תחושת כישלון וחרד לנושא הפרנסה. לגבר קשה יותר להתמודד עם כישלון אישי יותר מאשר לאשה וההבדל בין פיטורי גבר לבין פיטורי אשה הם שונים וזאת מכיוון שהאשה תמיד תהיה עסוקה בעבודות הבית וגידול הילדים והגבר ירגיש חבטה עמוקה וזאת מפני שהאגו שלו נפגע בזמן שפוטר מעבודתו מכיוון שרוב הגברים הם המפרנסים העיקריים בבית.

פיטורי גברים מעבודתם גורמים לא מעט למצב של לחץ , כעסים , ומריבות בחיי הזוגיות וזהו משבר כמו כל משבר אחר בחיים. כאן האשה צריכה לעודד לכבד ולעזור לבעלה עד שיימצא עבודה חדשה והיא צריכה להבין את המצב ולא לתת למצב הכלכלי לפגוע בחיי הזוגיות והאינטימיות. זוגות רבים ניכנסים למריבות עקב אבטלה של בן הזוג ולחץ כלכלי שהביא אותם למצב של שנאה מסוימת אחד כלפי השני, חוסר אהבה ואינטימיות ולבסוף לפיצוץ בקשר הזוגי ולהתפזרות בחיים האישיים.
בזמן פיטורי הבעל ניכגנסים למצב של החלפת תפקידים בבית ואם בעבר הגבר לא בישל, לא כיבס ולא ניקה את הבית אז פה ההזדמנות שלו לקחת אחריות בבית ולעזור לאשה.

אל תנסו להיכנס למריבות ולמצוא מי האשם, התייחסו אל המשבר הכלכלי כאל אסון טבע או כוח עליון שאין בו אשמים. אל תתנו לכעסים מן העבר הזדמנויות לעלות שוב על הפרק ולפגוע בזוגיות שלכם.

זו ההזדמנות שלכם להשקיע אנרגיה אישית ולשקם את הזוגיות שלכם ולתמוך אחד בשני ולראות איך אתם עוברים את המשבר בשלום, התייחסו אל המשבר כאל כאל אויב חיצוני והתאחדו עימו, הימנעו מחרדה וחישבו חשיבה חיובית.

זיכרו שהמשבר הוא תקופתי ואפשר לנצח אותו, עליכם להתפשר לגבי סוג העבודה ולבינתיים אפשר לחפש עבודה זמנית זה לא נורא עד שתימצאו עבודה בתחום עיסוקיכם.

גם בעיצומו של משבר פיטורים יכולים להבסיא לצמיחה בזוגיות. כאשר בעבר עבדתם ולא היה לכם מספיק זמן להקדיש לזוגיות שלכם אז עכשיו יש לכם יותר זמן להיות ביחד ולהכיר טוב יותר זה את זה. חובה עליכם להיות פתוחים זה לזה ולשוחח יחד ולנסות לפתור את כל בעיותיכם ובעיקר לשנות את סדרי העדיפויות בבית ולהדק את החגורה וקבלו בשמחה כל עזרה שמציעה לכם המשפחה מרצונם.

במידה ויש לכם חסכונות שחררו חלק מהם כדי לעבור את המצוקה הכלכלית והימנעו מהוצאות שלא דחופות ותסכמו דברים עם הילדים ותתכוננו להיערכות כלכלית חדשה וחסכונית יותר.

מאוד חשוב לחזק זה את זה גם אם בן הזוג מחפש עבודה תקופה ארוכה ועדיין לא מצא אז המצב גם ככה גורם לו לפגיעה קשה בדימוי העצמי והוא בעצם פצוע באופן עמוק , כאן אמורה בת הזוג להשיב לו את הדימוי העצמי ולמנוע קרע במערכת היחסים.

זה הזמן גם להתנסות בעבודות חדשות או ללמוד קורסים שניתנים בעלות סימלית וכך אולי הצמיחה תבוא מכיוון אחר או ממקור חדש.

ניתן להיעזר במוצרים מיסטיים לשיפור הפרנסה ובעזרה למציאת עבודה (ניתן לפנות אליי).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.