החלטות ויעדים לשנה החדשה

כולם רוצים שהשנה האזרחית החדשה תהיה מוצלחת יותר מהשנים שחלפו להן, והשנה החדשה מגיעה אלינו וזו הזדמנות מצויינת לבחון את עצמנו מחדש. ניתן לראות מה השגנו בחיים עד כה, מה דחינו, מה פיספסנו, ומה אנו רוצים ליישם ולממש בשנה זו. קחו נייר ורשמו לכם את הדברים שתרצו לממש בשנה החדשה, השנה החדשה היא הזדמנות לחשבון נפש וצורך לצמוח ולפתוח דף חדש ולהתבונן בחיים שלנו ולשאול: איפה אני נמצא? האם אני מאושר וטוב לי? האם מערכות היחסים שלי מספקות אותי? האם אני מביא לביטוי את כל הכישורים שלי? מה עליי לעשות כדי להתקדם בחיי בכל המישורים? והנה לפניכם מפה.
תכנית עבודה ואיך עושים את זה: ציירו מעגל וחלקו אותו ל-10 פלחים שכל פלח הינו תחום של: זוגיות, עבודה, פרנסה, בריאות, התפתחות אישית, לימודים, הרחבת המעגל החברתי, קשרי משפחה, מימוש יעדים, וסיום פרויקטים או דברים שהיו תקועים או שהוזנחו ועליי לסיים אותם.
*בשלב הבא תעברו על כל תחום ותחום ושאלו את עצמכם איזה ציון הייתם נותנים לעצמכם ע"פ תחושתכם לכל תחום מהמספר 1 עד 10 , ויש לעבוד על פלחים אשר המספרים שלהם נמוכים. לדוגמא: אם נתתם ציון נמוך בתחום הזוגיות חשוב שתשאלו את עצמכם – למה אני לבד? מה עליי לעשות כדי ליצור לעצמי זוגיות טובה? באילו דרכים אני פועל כדי להיכנס לזוגיות עוד השנה? או האם הזוגיות הנוכחית שלי מספקת? האם יש ליקויים או חוסר תשוקה ואהבה בזוגיות שלי ומה אני עושה כדי לשפר את הזוגיות שלי? וכן הלאה לעבור כך כל תחום ותחום שהוא חלש והינכם רוצים לשפר אותו ולקדם אותו. ובנוסף בכל תחום ניתן גם למצוא משהו טוב ולהתמקד בו ולהגדיל אותו.
*לאחר שהחלטתם על ציון חשוב להסביר לעצמכם מדוע נתתם את הציון המסוים הזה? ורשמו לעצמכם בהרחבה מדוע נתתם לעצמכם ציון זה, מה עשיתם ולא עשיתם כדי להצליח ולהתקדם, וכמה השקעתם וכמה יזמתם? כמה אתם תקשורתיים? אסרטיביים? או נעזרתם בגורמים שונים כדי להתקדם בחיים? ואיזה פעולות הייתם עושים כדי להגיע למטרה ולמימוש היעדים. רעיון נוסף הוא לחלק את הטבלה לשני חלקים כאשר את החלקים המוצלחים רושמים על דף אחד ואת החלקים החלשים לרשום על דף אחר בניפרד. על החלקים המוצלחים להניח מפתח גדול ועל החלקים החלשים שנתתם ציונים נמוכים להניח מפתח קטן. עכשיו יש לשמר את תחומי ההצלחות שלכם, ועל החלקים החלשים יש לעבוד שלב אחרי שלב ולעשות תוכנית עבודה לפי סדר העדיפויות ובמהלך השנה לעבוד עליהם בהתמדה. בחרו את הדף שרשמתם עליו את כל החלקים החלשים ולתלות אותו על הקיר או על המקרר, כדי להכין לוח חזון.
מתחילת הדרך ועד להגשמת המטרה ויצירת השינויים ובכל פעם שצץ מכשול או אתגר תחזרו לדברים שריגשו אותכם והצלחתם בהם או דברים שהינכם מרגישים שצריך לחזק אותם ובכל פעם תתגברו על הפחדים ועל המכשולים ותמצאו את הפתרונות גם ע"פ האמונה הפנימית שתצברו ביטחון , אושר וסיפוק שאתם רוצים ושואפים להגיע אליה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.