זוגיות פרק ב'

נשים רבות עברו מערכת נישואין כושלת ומרגישות את הלבד אחרי תקופה מסוימת, ובזמן שהשלימו עם הכאב והפרידה הקשה והפצעים החלימו, והרצון להיות שייכת למישהו ולהרגיש אהבה חדשה גוברים על הכל.
זוגיות שנייה היא מאוד מורכבת ובעיקר כאשר יש לשני הצדדים ילדים , ובשל תחושת הכישלון המלווה הרבה זוגות שהתגרשו קיים הרצון והציפייה שהנישואין בפרק ב' ייתנו מענה על צרכים שלא סופקו בפרק א' , ובתקווה שהקשר בפרק ב' יהיה מוצלח יותר.

פרק ב' תלוי במודעותינו ובתהליך הלמידה שלנו את עצמנו במהלך משבר הפרידה מהנישואים הראשונים. כל זוג שמתגרש הוא חכם יותר ויודע מה הטעויות שלו, מי היה אשם בכישלון הקשר, והחכמה היא שלא לחזור על אותם הטעויות, ובמידה שכל אדם ייקח אחריות על בנייה נכונה של הקשר ובהשקעה רבה ולעבוד על כל החלקים הבעייתיים בקשר, ולקחת את הזמן כדי לבנות את הקשר עם בן הזוג, וקשר טוב עם הילדים משני הצדדים וליצור הרמוניה בין הילדים והרמוניה משפחתית סביר להניח שהקשר יצליח.

*  רצוי לפתור בעיות שצצות ולהימנע מלהיכנס לקשר כאשר יש קונפליקטים, מאבקי כוח, בעיות עם רכוש, קינאה , ועוד בעיות שבגללן מערכת הנישואים הראשונה כשלה , אחרת בפרק ב' הגלגל שוב יחזור על עצמו.
*  בפרק ב' מגיעים עם "נידוניה" מכובדת מפרק א' וכאשר מגיעים שני אנשים שיוצרים קשר זוגי וילדים מפרק א' משני הצדדים, רכוש מכל צד, והמון חששות ורגישות, ופחד מכישלון נוסף.
בפרק ב' שני הנושאים העיקריים הם הילדים והרכוש.  הילדים מפרק א' יכולים להוות גורם למתיחויות רבות ואפילו עד כדי פירוק הקשר הזוגי החדש.
*  הציפיה היא לא רק לייצר קשר זוגי מספק אלא גם ליצור הורות משותפת טובה והתנהלות נבונה המביאה לאיחוד ולאושר משפחתי.  בילויים משותפים עם הילדים יחד יביאו תועלת רבה לקשר בין הילדים וגם לבני הזוג.
*  הניחו תשתית להיווצרותה של יחידה משפחתית חדשה, בילויים, טיולים, ארוחות משפחתיות, ארועים ושמחות, השתתפות הדדית בימי הולדת, גילוי אכפתיות, הקשבה, תקשורת פתוחה ורציפה, וחשוב לכבד את השונות וההבדלים בין חברי המשפחה.
*  רצוי מאוד למנוע בעיות עתידיות ולעשות הסכם ממון אצל עו"ד , ויש לתת זמן להסתגלות הילדים ולקיים איתם דיאלוג פתוח ושיתוף פעולה הדדי לפני הצגת מיסוד הקשר בפני הילדים.
קיימו תהליך הכנה ראוי מבחינתכם ואז לשתף את הילדים לפני שאתם עוברים לגור יחדיו.  על ההורים להיות קשובים לביקורות, להתנגדויות והסתייגויות שיבטאו הילדים, ולבטא כלפי הילדים אכפתיות ורגישות רבה , ולהעניק המון חום ואהבה וחינוך הולם.

חשוב מאוד לא לשכוח את עצמכם וגם להשקיע המון בזוגיות החדשה, להקדיש זמן איכות פעם בשבוע לזוגיות שלכם ומדי פעם סופי שבוע ללא הילדים.
בעיות לא פתורות שלוקחים לזוגיות חדשה מבלי ששוחחתם עליהם ופתרתם אותם זהו מתכון לכישלון נוסף , וחבל.

                     לקריאה בנומרולוגיה , טארוט , קפה , ייעוץ זוגי , תכשיטי קבלה , מסיבת רווקות ,  ניתן לפנות לטלפון 052-8619838.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.