חלומות

  כבר בימי קדם התייחסו בכובד ראש לחלומות באגדות, ובמיתוסים רבים.   עוד מאז ימי קדם העסיקה תופעת החלום את רוחם של בני האדם ועוררה הסבר ואת הצורך בפירוש החלום.
גם הפסיכולוגיה מראשיתה ראתה בחלומות אמצעי קשר חשוב מאוד עם הרבדים הלא מודעים של האדם ותופס מקום חשוב אצל הפסיכולוגים וגם במכון לחקר השינה.
בעל החלומות המפורסם ביותר הינו יוסף הצדיק אשר כל חלומותיו היו נבואיים והתגשמו, והוא פירש את כל החלומות במדויק ומאז התפתחה האמונה וההתעניינות בנושא החלומות.
יוסף הצדיק הגיע למצרים בעקבות החלומות הגדולים שלו והוא לא מצא חן בעיני אחיו הגדולים ובשל כך גם היה לפותר חלומות וידע לנבא את שבע השנים הטובות ואת שבע השנים הרעות.

אנשים בעלי רגשות חזקים חולמים חלומות לעיתים קרובות, והמחקרים מעידים שכל אדם חולם יום יום אך לא כל אדם יכול לזכור את כל החלומות. מרבית חלומותינו וגם הארוכים שבהם נימשכים למשך מספר שניות לבד. לנו רק נדמה שהחלום נמשך למשך זמן ארוך יותר.  בתחילת הירדמותנו החלומות קצרים במיוחד ולקראת סופה של השינה החלום הוא ארוך יותר, וחלום שנמשך לקראת שעות הבוקר הוא חלום משמעותי ולרוב אנו זוכרים אותו.

ישנם חלומות שנשמרים בזיכרון וישנם שימחקו מהזיכרון או יזכרו בעירפול או שיזכרו באופן חלקי בלבד. מאוד חשוב לספר את החלום רק לאדם שאוהב אותנו מאוד ויפרש את החלום רק לטובה גם אם החלום הוא רע.
לכן נוהגים אנשים רבים להגיד את המשפט: "חלום טוב חלום שלום" . חלום טוב אשר נבשר טובות רצוי לזכור אותו היטב ולספר אותו לאדם שאוהב אותנו ואכפת לו ממנו כדי שהחלום יתגשם לטובה-  יש להימנע מלספר חלום רע או לדבר עליו כדי להבטיח לעצמכם שלא יתגשם החלום, ובמקרה שחולמים חולם רע  אשר מבשר על איום או אסון רצוי לעשות טקס של הטבת חלום וזאת ע"י טקס עם 10 תלמידי ישיבה.

 כל אדם ואמונתו בחלומות והפירוש אשר הינו מוצא לחלום אותו חלם.  החז"ל מזהירים מפני פותרי חלומות וטוענים שלא כל אדם יכול לפתור חלום. הפותר צריך להיות בקיא וירא שמיים וגם עם קצת רוח קודש.
אנשי שהינם בעלי מצפון נקי ובעלי נטייה לרוחניות חולמים לרוב חלום נבואי ונכון.  למועד החלום ישנה משמעות רבה ע"פ התאריך העברי ויש לדעת איזו חשיבות יש לייחס לחלום, אם הוא טוב או רע , או שזה נחשב לחלום שב או לחלום ללא משמעות.

 רצוי לפני השינה שלא לדבר על זעזועים או לחשוב על דברים שליליים, או לשמוע חדשות רעות ששומעים בכלי התקשורת ואשר אנחנו לוקחים אותם איתנו לשינה. כאשר מתעוררים מהשינה ואנו זוכרים את החלום ללא שום קשר לתוכנו של החלום מאוד חשוב לשים לב באיזה תחושה אתם מתעוררים ואיך זה משפיע עלינו במהלך היום.  יש חשיבות לחלום שחוזר על עצמו מספר פעמים, וזהו סימן שהמשמעות של החלום רצינית והחלום נבואי ביותר.

ע"פ חז"ל ההולך לישון מתוך שמחה רואה חלום טוב.  ובזוהר הקדוש נאמר שחלום טוב צריך לזכור ושלא ישכח כדי שהחלום יתגשם לטובה.
להלן מספר דוגמאות וסמלים בחלום ופירושם:

דג בחלום- סמל לרוחניות, ברכה, ותקופה טובה שבאה אל האדם. דג מטוגן זהו סמל לנישואין במקרה שאדם פנוי חלם עליו, ומסמל גם אושר ואהבה ומשיכה רבה לתחום הנסתר.

פרסה של סוס- מבשר כי תאו למסע ארוך בדרך הים, ופירוש נוסף- קבלת ירושה, וזכייה בסכום של כסף.

רעידת אדמה- סמל לזעזוע, אסון, מלחמה, פרידה קשה מאדם אהוב.  כמו-כן גם חלום על אקדח שיורים ממנו מסמל אסון.

חלום על קבורה- פירושו חדשות על חתונה, וסמל לחדשות בלתי צפויות ושינוי בדרך חייו בקרוב. וכמו-כן גם חלום על קבלן שבונה בית גם מסמל חדשות על חתונה.

זוג שרוקד- מסמל ששני בני הזוג בוגדים זה בזה.

מיילדת בחלום- ברכה לאשה עקרה, ואם ילדה בן זהו סימן לפוריות ובשורות טובות.

אש בחלום- האש תמיד רומזת על אזהרות שונות ורצוי לחשוב טוב לפני כל דבר או צעד שעושים בחיים.

 לאבני מזל [קוורצים] , תכשיטי קבלה, לזיווג, פריון, פרנסה, שמירה והגנה מעין הרע, נגד חסימות, קמעות לכל עניין בחיים, וחותמי שלמה ניתן לפנות לטלפון-  0528619838

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.