טיפים לזוגיות מאושרת


1. נישואים מאושרים אינם קורים מעצמם הם תוצאה של התייחסות רצינית של שני בני הזוג וזאת עם המון השקעה, פשרה והבנה ולהיות מחויבים להצלחת הזוגיות שלכם.
2. הקדישו זמן להיות יחד (זמן איכות לזוגיות). לפחות יום בשבוע הקדישו לזוגיות שלכם בלי הילדים בדיוק כפי שרציתם להיות הרבה זמן יחד בתחילת הקשר. אל תרשו לפרנסה, קריירה וילדים לקחת מכם את הזמן שלכם כזוג.
המשיכו להיות חברים הכי טובים ולהתעניין ולשתף ולהיות מעורבים זה בחייו של זו כל הזמן.
3. בנו תקשורת כנה ופתוחה, תקשורת טובה היא הכלי החשוב ביותר לבניית זוגיות מאושרת והפתיחות מאפשרת הבנה והעמקה של ההכרות ביניכם והפתיחות מקנה לשיתוף רגשות ושמירת האהבה , והכנות בונה את האמון ההדדי ביניכם.
4. טפחו את חיי המין שלכם – המשיכה המינית היא בעלת משמעות רבה בחיבור ביניכם ולשמירת האהבה שלכם. המשיכה המינית נוטה לדעוך עם הזמן ואם אתם לא מקדישים לה זמן או לא מדברים בפתיחות על נושא זה. חשוב תמיד לרענן את הרומנטיקה שלכם כמו נר שתמיד דולק, אל תזניחו את גופכם ואת האסטטיקה שלכם.
5. למדו לכעוס מבלי להרוס ודעו להתפייס ולסלוח, גם בנישואים המאושרים ביותר יש כעסים אך המריבות אינן הרסניות ואינן משפילות ולא יוצאות מפרופורציות. חשוב לדעת איך לכעוס ועוד יותר חשוב פיוס וסליחה מהלב. דרך מריבות מתקנים ליקויים ונזקים ומלמדים את בני הזוג לקחים חיוביים שניתן להפיק מחילוקי דעות שונים ומהכעסים שלנו.
6. טפלו בקשיים ובבעיות מוקדם ככל האפשר, למדו לנהל משא ומתן על חילוקי הדעות שלכם ולהגיע לפתרונות שיספקו אותכם.
7. העריכו וכבדו זה את זה בדברים חיוביים. נישואים יציבים ומאושרים ניבנים ע"י שוויון ועצמאות של בני הזוג.
8. היו פתוחים וגמישים גם אם עברתם משברים או חשבתם להיפרד וכנראה שמהתקופה הזו למדתם המון וזה מה שיציל את נישואיכם בזכות הגמישות , פשרה והנכונות לשינוי בדרך מחשבתכם והתנהגותכם.
9. השקיעו בקשר שלכם ולמדו יחד איך בונים ושומרים על האהבה ועל הקשר, זוגיות טובה אומנם נילמדת בבית הורינו והשורשים ניבנים משם אך הרבה זוגות מעוניינים לבנות קשר שונה וחיובי יותר מזה שהיה אצל הורינו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.