סמים ואלכוהול

                      התמכרות לסמים ואלכוהול.

הממשלה והתקשורת מתמקדות בסכנות של הסמים הבלתי חוקיים כמו: סמי קשים, סמי הרגעה, קנאביס רפואי, כדורים וגורמי אשליות.
רוב האנשים אכן מודעים לכך שעדיף להימנע משימוש בחומרים אלה, אולם עלינו להגביר את מודעותינו לסמים החוקיים שמותרים ע"י הממשלה שהרופאים רושמים אותם וזוכים לפרסום של חברות התרופות.
למעשה כל הסמים החוקיים והבלתי חוקיים הינם בעלי השפעות שליליות ועם תופעות לוואי שעלינו להתייחס אליהם כאל רעלים שנכנסים לגופנו ולא מרפאים ככל שניתן לבלוע אותם ללא דאגה.

להתמכרות לסמים או אלכוהול יש סיבות רבות. אנשים מגיעים להתמכרויות שונות והשורש נימצא ברגש ובנשמה של האדם. מגיעים להתמכרויות בגלל כאב, משבר זוגי, גירויים מהסביבה, משברים, השפעות מגיל הילדות, סקרנות, משפחה, כישלונות בחיים, חוסר ביטחון עצמי.

חשוב לדעת שגם האלכוהול הוא סם מזיק.

 אנשים שמשתמשים בסמים לא תמיד רואים מולם את העולם האמיתי והם פשוט בעולם אחר, בורחים מן המציאות ונימצאים ב"היי" וסוג של ריחוף ו-"מרגישים יותר טוב" ותחושת הביטחון העצמי עולה או "פועלים טוב יותר" ומרגישים תחושה של אושר וכל זאת רק בהשפעה של סמים או אלכוהול. אנשים ששותים אלכוהול אינם ערניים והאלכוהול יכול לפגוע בערנות ומהווה סכנה בעיקר כשנוהגים ומפעילים מכונות מסוכנות.  אל תתנו לאף אחד להסיע אותכם כאשר הוא תחת השפעת סמים או אלכוהול, אפילו אם שתה כמות קטנה של אלכוהול.

 יש אנשים ששותים רק בארועים או בילויים, ויש אנשים שמכורים לאלכוהול או סמים או לשניהם יחד.  מפה הדרך של המשתמש קצרה למחלות רבות, להרס עצמי, בעיות כלכליות, בעיות נפשיות, איבוד חברים או משפחה, ניתוק מהסביבה, וחוסר עניין בחיים והאדם הינו לרוב סביב עצמו.
התמכרות לסמים ואלכוהול לאט לאט מובילה גם למוות, לתשישות, אבטלה, מעברים רבים מעבודה לעבודה. כמובן שמי שנוטל סמים קשים ניגרר לפשע ולכליאה בבית סוהר.
הסמים והאלכוהול מובילים לתגובות קיצוניות שליליות כמו: אלימות, התפרצויות, איבוד הכרה, פגיעה באנשים ובעיקר בסביבה הקרובה. כאשר האדם ניכנס בתחילת דרכו להתמכרות מסוימת הדרך היא קלה יותר להיגמל לעומת אנשים שניכנסו להתמכרות קשה ולתקופה ארוכה וממושכת שבה הדרך היא קשה יותר להיגמל, ולהחזיק מעמד בזמן הגמילה זה עוד יותר קשה אך אפשרי ע"י המון כוח רצון, כוח נפשי ופיזי, ותמיכה מהסביבה והמשפחה, שינוי באורח החיים והתמדה.
בזמן הגמילה רצוי להתנתק מחברים שמשתמשים ומהסביבה שגרים בה ששם יש נגישות לסמים או אלכוהול , ולהתרחק מאיפה שהאלכוהול והסמים זמינים.

היום ישנם אלפי עמותות, קבוצות תמיכה, ומרכזי גמילה שניתן להיעזר בהם ועם המון כוח רצון אפשר להיגמל ולבנות חיים חדשים ונקיים. בזמן הגמילה רצוי ללכת לשיחות ולאנשים מקצועיים כמו עובדת סוציאלית, פסיכולוג, וקבוצות תמיכה שיכולים לעזור המון. ניתן להיכנס לאינטרנט ולבדוק על מרכזי גמילה ברחבי הארץ וקבוצות תמיכה ברחבי הארץ שהם ללא תשלום.
במרכזים אלה המכור מקבל המון כוח ותמיכה ומכיר אנשים חדשים שיכולים לתמוך ולעזור המון.

מדיטציות והרפיות מדי יום יועילו לנגמל, שינוי שיגרה ואמונה באני העצמי שלכם חשוב מאוד, והן אבן האמטיסט על הצוואר מועילה בזמן הגמילה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.