10 הדיברות למתגרשים

  

                        10 הדיברות למתגרשים.

הליכי הגירושין מובילים להמון בלבול, טראומה נפשית, אובדן הביטחון העצמי, וברוב המקרים גם ליציאה למלחמה רצינית.
הליך הגירושין עלול למצוא אותכם לא מוכנים ועצות של חברים וקרובים שלכם ויועצים למיניהם עשויים לגרום לנזק בלתי הפיך, כדאי שלא לפעול בפזיזות.
אם נחתה עליכם בגידה של בן/ת הזוג או שהכנתם את עצמכם הרבה זמן לגירושין ולא שוחחתם על הנושא בפתיחות בינכם.
לפניכם עצות בסיסיות למתלבטים למתחילים בהליכי גירושין, חשוב לגלות המון איפוק ושיקול דעת נכון.
1- לא לסמוך על חברים וקרובי משפחה או מכרים שהיו מעורבים בהליכי גירושין אשר נותני עצות על סמך נסיונם האישי ועצות אלה אינן מתאימות בהכרח לנסיבות שלכם.
2- לא לנקוט צעד כלשהו נגד בן/ת הזוג בטרם פניתם לייעוץ משפטי, או לעו"ד מומחה בענייני גירושין וכל זאת בכדי לקבל ייעוץ והכוונה נכונים שיעזרו לכם לכוון את צעדיכם בתבונה ולהגן על זכויותיכם ולהבהיר את מצבכם המשפטי.    ייעוץ משפטי בתחילת ההליכים יכול לחסוך מכם הרבה עוגמת נפש ונזק כלכלי.
3- במקרה שיש אלימות במשפחה לא להסס ולפנות לרשויות.
4- לא לאפשר הגדלת יתרת החובה בחשבון המשותף בכוונת תחילה- חוב בחשבון המשותף מתחלק בין שני בני הזוג וגם לעיתים אחד מבני הזוג עלול לבצע משיכות יתר חריגות על מנת להפעיל לחץ על הצד השני.      רצוי בהסכמה לעשות הפרדה של חשבונות הבנק שלכם.
5- לא להסית את הילדים כנגד בן/ת הזוג וצריך לזכור שהמשבר הוא ביניכם והילדים לא אשמים בכך וגם ככה הילדים הם הנפגעים העיקריים מהליך הגירושין וככל שיהיו רחוקים יותר ממוקד העימות ביניכם כך הנזק יהיה קטן יותר עבורם.
6- לשמור על חשאיות ורצוי להימנע מלספר על צעדיכם בטרם פניתם לקבלת ייעוץ משפטי והגשת תביעות בערכאות משפטיות שונות.     רצוי גם חשאיות בשיחות הטלפון שלכם כדי למנוע האזנות מצד בן/ת הזוג.
7- במקרה שהייתה בגידה רצוי לשמור ולאסוף הוכחות, וגם במקרה של התעללות נפשית או גופנית רצוי לשמור על הוכחות, וגם במקרה של מחלוקת בנושא החזקה על הילדים.
8- לאסוף אסמכתאות והוכחות ליכולות ההשתכרות ולמצב הרכוש והכספים הרשומים על שם בן/ת הזוג.    עניינים אלה חשובים מאוד בנושא חלוקת הרכוש והמזונות בעתיד וכדאי לפעול במהירות ולהיעזר בחוקר פרטי.
9- כל עוד בני הזוג נשואים מחצית הרכוש עובר לבן/ת הזוג.
כמו-כן כל כסף, קרנות למיניהן, קופות גמל, תוכניות חיסכון, רכבים, והנכס כמובן שהינו הדבר העיקרי.
רצוי לערוך צוואה בה נקבע מי ירש את רכושך.
10- רצוי לעשות מאמץ ולהגיע להסכם הוגן עם בן/ת הזוג ולא להיגרר לסחטנות ונקמות ולעשות דווקא, אחרת הדבר יוביל להליכים ממושכים עד לקבלת הגט וחבל לבזבז אנרגיות מיותרות ומלחמות אינסופיות כי זה רק יזיק לכם.       רצוי להגיע להסכם ביניכם בכל העניינים השונים ואם לא הצלחתם להגיע להסכם רצוי לפנות למגשר שיעזור לכם להגיע להסכם בעניינים השונים שנמצאים במחלוקת, וזוהי דרך יעילה, זולה, מהירה ומשתלמת לשני הצדדים.

                         

  אתר אינטרנט שלי www.leageva.co.il                              לקריאה בנומרולוגיה , טארוט , קפה , ייעוץ זוגי , תכשיטי קבלה , מסיבת רווקות ,  ניתן לפנות לטלפון 052-8619838.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.